fbpx

Ekspert KPM w Radzie Metodologicznej ds. RPD!

23 października 2019 roku

PRZECZYTAJ:

27 listopada br. w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na spotkaniu przedstawicieli całego rynku operatorów telewizji kablowych i zespołu Telemetria Polska, Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski powołał do życia Radę Metodologiczną ds. RPD (Return Path Data). Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej w Radzie będzie zasiadać czterech  reprezentantów, m.in. nasz kolega r.pr. Wojciech Szymczak.

Rada ma zająć się wsparciem projektu tworzenia badań oglądalności mediów w Polsce. Ma to dotyczyć zwłaszcza budowy panelu RPD dla jak największej liczby dekoderów oraz innych urządzeń, które odbierają sygnał telewizyjny, a także opracowania warunków wdrożenia technologii DAI (Dynamic Ad Insertion) w Polsce. Jednym z pierwszych zadań rady ma być opracowanie zagadnień związanych z określeniem standardu formatów i transferem danych RPD, wymogami technicznymi i formalnymi, jakie są potrzebne do współpracy z rynkiem operatorów. Do konkretnych obszarów tematycznych w ramach prac mają być powoływane natomiast grupy robocze.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronach:

http://www.krrit.gov.pl/krrit/telemetria-polska/aktualnosci/news,2902,przewodniczacy-krrit-powolal-rade-metodologiczna-ds-rpd.html

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/powstala-rada-metodologiczna-ds-rpd-przy-projekcie-telemetria-polska_1