AGNIESZKA ŁUKASZCZYK

aplikantka radcowska

Agnieszka Łukaszczyk | aplikantka radcowska

Biogram

Absolwentka wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską przygotowywała i obroniła z oceną bardzo dobrą w katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego pod kierownictwem prof. zw. dr hab. Macieja Gutowskiego z zakresu prawa spadkowego pt. „Zapis windykacyjny w polskim prawie spadkowym”.

Zawodowo interesuje się prawem handlowym oraz zagadnieniami prawa cywilnego z zakresu obsługi przedsiębiorców, a także prawem medycznym. Podczas studiów odbywała praktyki zawodowe w poznańskich kancelariach. Jako wolontariusz działała w Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej w sekcji prawa cywilnego. Brała udział w kursach typu moot prowadzonych przez kadrę pedagogiczną zagranicznych uniwersytetów min.: The law of the European Union na Uniwersytecie w Leiden, Introduction to Environmental Law and Policy na Uniwersytecie North Carolina of Chapel Hill. Była również słuchaczką Poznańskiej Akademii Dyplomacji oraz kursu Internet Revolutions prowadzonego przez Google Polska.

W trakcie studiów uczestniczyła w programie międzynarodowej wymiany studenckiej Erasmus+ i studiowała na uczelni Universidade Portucalense Infante D. Henrique w Porto. Przebywając w Portugalii odbyła także praktykę w kancelarii prawnej zajmując się prawem międzynarodowym oraz prawem sportowym.

Od stycznia 2018 roku odbywa aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Języki : włada biegle językiem angielskim i francuskim, jest w trakcie nauki języka hiszpańskiego oraz portugalskiego.

Hobby:  jej pasją są podróże, poznawanie nowych miejsc i lokalnej kuchni. W przeciągu kilku ostatnich lat mieszkała w Portugalii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Francji. Jest również pasjonatką jazdy konnej.