Publikacja ustawy o OSE

28 listopada br. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano ustawę z dnia 27 października 2017 r. o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Testy 5G bez opłat za częstotliwości

15 listopada br. Senat przyjął bez poprawek nowelizację Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej. Zmiany te umożliwią m.in. przeprowadzenie testów 5G bez opłat za częstotliwości.

Wyrok TSUE w sprawie C-177/16

W Dzienniku Urzędowym UE opublikowano wyrok w sprawie C-177/16 dotyczący kryteriów ustalania wysokości opłat pobieranych przez organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

Posiedzenie Komisji CNT i ENM ws. OSE

Komisje CNT oraz ENM dnia 26 października rozpatrzyły poprawki zgłoszone w czasie drugiego czytania do projektu ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (druki nr 1851 i 1899).

Nowe rozporządzenie ws. POPC 2014-2020

31 października br. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 11 października 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy na rozwój infrastruktury szerokopasmowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/2025

Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

31 października 2017 r. na stronie Ministerstwa Cyfryzacji opublikowano projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, a także dokumenty zawierające ocenę skutków regulacji jak i uzasadnienie do projektu ustawy.

Nowe przepisy UE dotyczące ochrony prywatności w sieci

Parlament Europejski przegłosował poprawki zbliżające wprowadzenie w krajach UE zaostrzonych przepisów dotyczących ochrony prywatności użytkowników w internecie. Projekt zakłada między innymi znaczne ograniczenie funkcjonowania plików cookies.

Dekoncentracja mediów odłożona

Posłanka PiS i członek Rady Mediów Narodowych, Elżbieta Kruk poinformowała, że projekt dekoncentracji kapitałowej w mediach został na razie odłożony. Jest to związane m.in. z przedłużającymi się pracami nad prezydenckimi projektami ustaw o zmianach w Sądzie Najwyższym i KRS.

Zastrzeżenia do koncentracji: UPC – Multimedia Polska

UOKiK wystosował zastrzeżenia do przejęcia przez UPC kontroli nad Multimedia Polska. Stwierdzono, że koncentracja ta może ograniczać konkurencję w kilkunastu miastach w Polsce.

Więcej informacji na stronie UOKiK: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13617

Lista białych plam NGA

UKE poinformowało o kolejnych warsztatach, które odbyły się 25 lipca br. w ramach odbywających się konsultacji projektów dokumentów określających ramowe warunki dostępu hurtowego do Sieci POPC, jednocześnie zapraszając do udziału w ich ostatniej turze zaplanowanych na sierpień br.

http://www.uke.gov.pl/warsztaty-popc-22608

Wyniki testów

Ogłoszenie o wynikach testów zawężenia marży przeprowadzonych dla usług detalicznych Orange Polska S.A.

http://www.uke.gov.pl/wyniki-testu-zawezania-marzy-testu-ms-22603

Warsztaty UKE

UKE poinformowało o kolejnych warsztatach, które odbyły się 25 lipca br. w ramach odbywających się konsultacji projektów dokumentów określających ramowe warunki dostępu hurtowego do Sieci POPC, jednocześnie zapraszając do udziału w ich ostatniej turze zaplanowanych na sierpień br.

http://www.uke.gov.pl/warsztaty-popc-22608

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00.

Kancelaria Prawna Media

ul. Łąkowa 21/17

61-879 Poznań

tel. +48 535 656 013

sekretariat@kancelaria.media.pl

Kancelaria Media