fbpx

MATEUSZ BOROWIAK

prawnik, asystent

Mateusz Borowiak | prawnik, asystent

Biogram

Student III roku Stacjonarnego Studium Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które rozpoczął w 2015 roku.

Jego zainteresowania koncentrują się na materialnym prawie cywilnym oraz na postępowaniu cywilnym zwłaszcza w zakresie postępowania egzekucyjnego. Swoje zainteresowania rozwija przede wszystkim poprzez uczestnictwo czynne w konferencjach naukowych o tematyce cywilnoprawnej organizowanych przez Koło Naukowe Prawa Cywilnego Usus Iuris.

Doświadczenie zdobywał w kancelariach komorniczych jak i w poznańskiej kancelarii adwokackiej. Pierwsze praktyczne umiejętności zdobywał już w czasie nauki w liceum ogólnokształcącym poprzez pracę w kancelarii komorniczej. Obowiązki wcześniej przez niego wykonywane koncentrowały się na sporządzaniu pism procesowych, opinii prawnych jak i indywidualnym kontakcie z klientem w celu wskazania optymalnego rozwiązywania problemów powstałych na gruncie prawa cywilnego.

Osiągnięcia zawodowe

• w latach 2017/2018 uczestniczył jako wolontariusz w działaniu Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

• organizacja sptkań dla licealistów zainteresowanych podjęciem studiów prawniczych

Języki: angielski w mowie i piśmie

Hobby: kulinaria i elektroniczna rozrywka. Osobiście fan twórczości Quentina Tarantino