fbpx

BARTŁOMIEJ RAMOTOWSKI

radca prawny

Bartłomiej Ramotowski | radca prawny

Biogram

Współpracownik Kancelarii Prawnej Media.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a następnie, po odbyciu aplikacji sądowej, w roku 2008 zdał egzamin sędziowski. Od 2009 roku pozostaje członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe „Podatki i doradztwo podatkowe” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Specjalizuje się w szeroko pojętym doradztwie na rzecz podmiotów gospodarczych, prawie bankowym i prawie umów. Uczestniczył po stronie kredytobiorców w licznych negocjacjach dotyczących umów obejmujących finansowanie inwestycyjne i finansowanie obrotowe bazujących na wzorach LMA (Loan Market Association). Posiada również bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz instytucji finansowych, w tym w sporach dotyczących transakcji opcji walutowych i innych instrumentów pochodnych oraz tzw. sprawach frankowych (zarówno na etapie przedsądowym jak i sądowym).

Sporządzał również liczne umowy dotyczące nabycia praw do technologii oraz umów związane z obrotem nieruchomościami.

Osiągnięcia zawodowe

• doświadczenie w doradztwie na rzecz instytucji finansowych, w tym w sporach dotyczących transakcji opcji walutowych i innych instrumentów pochodnych oraz tzw. sprawach frankowych (zarówno na etapie przedsądowym jak i sądowym)

•  sporządzanie umów dotyczących nabycia praw do technologii oraz umów związane z obrotem nieruchomościami

Języki :  angielski