fbpx

MATEUSZ BOROWIAK

aplikant radcowski

Mateusz Borowiak | aplikant radcowski

Biogram

Absolwent Studium Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które rozpoczął w 2015 roku. W 2020 roku obronił pracę magisterską pt. “Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych” pod kierunkiem prof. Adama Olejniczaka.

Jego zainteresowania koncentrują się na materialnym prawie cywilnym oraz na postępowaniu cywilnym. Swoje zainteresowania rozwijał przede wszystkim poprzez uczestnictwo czynne w konferencjach naukowych o tematyce cywilnoprawnej organizowanych przez Koło Naukowe Prawa Cywilnego Usus Iuris. Obecnie zajmuje się przede wszystkim tematyką dostępu operatorów do zasobów w celu świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Doświadczenie zdobywał w kancelariach komorniczych jak i w poznańskiej kancelarii adwokackiej. Pierwsze praktyczne umiejętności zdobywał już w czasie nauki w liceum ogólnokształcącym poprzez pracę w kancelarii komorniczej.

Osiągnięcia zawodowe

• w latach 2017/2018 uczestniczył jako wolontariusz w działaniu Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

• organizacja sptkań dla licealistów zainteresowanych podjęciem studiów prawniczych

Języki: angielski w mowie i piśmie

Hobby: kulinaria i elektroniczna rozrywka. Osobiście fan twórczości Quentina Tarantino